wtorek, 26 września, 2023

Zakłady bukmacherskie – co warto wiedzieć przed postawieniem pierwszego kuponu?

Zakłady bukmacherskie bywają dla początkujących osób mocno skomplikowane. Mogą się one nie orientować co znaczą poszczególne liczby lub zakłady dodatkowe. Im większa wiedza na temat bukmacherów, tym zwiększa się szansę na wygraną. Warto się też stosować do poszczególnych porad i wskazówek. Trzeba też umieć dopasować do siebie konkretny sport lub wydarzenie. Co powinno zwiększyć szansę początkującego bukmachera i jakie są podstawowe zasady obstawiania? 

Podstawowe oznaczenia 

Początkujący bukmacher może nie wiedzieć, co oznaczają różne oznaczenia w zakładach. Trzeba wiedzieć, że gdy stawia się na gospodarza to wpisuje się lub zaznacza liczbę „1”, zaś gościa „2”. Remisy oznaczane są symbolem „X”. W zakładach popularne są tak zwane „podpórki”, gdzie zwiększa się szansę na wygraną, ale maleje wtedy kurs. „1X” lub „2X” oznaczają, że gospodarz albo gość mogą zremisować swoje spotkanie, a kupon dalej będzie w grze. Trzeba jednak wiedzieć, że kurs może wtedy spaść np. z 2.00 na 1.30. 

Zakłady dodatkowe 

Większość obstawiających skupia się raczej na obstawianiu zwycięzcy spotkania. Do wyboru gracza są jednak również liczne zakłady dodatkowe. Można wtedy postawić np. liczbę bramek w danych spotkaniu. W przypadku koszykówki może to być konkretny przedział punktowy. Da się również obstawiać statystyki indywidualne. Ma się wtedy możliwość wytypowania ilości bramek strzelonych przez zawodnika albo liczbę zbiórek. Popularne są również tzw. handicapy. Polegają one na przyznaniu drużynie dodatkowych korzyści przed spotkaniem np. gorszy zespół A na starcie otrzymuje 2 gole. Można wtedy zastanowić się, czy faworyt odrobi stratę. 

Jak działają kupony akumulacyjne? 

Zakłady bukmacherskie nie muszą polegać jedynie na obstawianiu pojedynczego spotkania. Popularne są również kupony akumulacyjne, gdzie zamieszcza się większą ilość typów. Dzięki nim można wygrać znacznie większą ilość pieniędzy. Polega to mnożeniu przez siebie kolejnych kursów na kuponie. U niektórych bukmacherów można nawet obstawić 25 spotkań jednocześnie. Co prawda szansę na wygraną są wtedy mizerne, ale da się za skromną sumę wygrać nawet kilkanaście tysięcy złotych. 

Jaki sport czy wydarzenie wybrać dla siebie? 

Wiedza na temat danego sportu lub wydarzenia z pewnością wpływa na szansę wygrania. Warto obstawiać takie zakłady, w których posiada się już pewną wiedzę. Kursy bywają bardzo mylące, a faworyt jest czasami jedynie teoretyczny. Należy przygotować się przed obstawieniem pierwszego kuponu. Przydatne jest przeglądanie tabel i ostatnich wyników. Warto nawet wyszukać, czy ważny zawodnik zagra w danym meczu. Sprawdzać różne statystyki i kontuzje graczy można dzięki różnym stronom internetowym.

Jak obstawiać zakłady online?  

Bardzo popularne są ostatnio zakłady online. Są one nieco inne niż te tradycyjne, bo często stawia się w nich na żywo. Na przykład na stronie internetowej bukmachera Betfan pod adresem https://betfan.pl/zaklady-bukmacherskie często udostępniane są nawet transmisje live. Warto je wtedy oglądać i sprawdzać kto ma optyczną przewagę w trakcie spotkania. Kursy lubią się wtedy bardzo szybko zmieniać, dlatego trzeba być stale czujnym. Przewidując bramkę dla mniej utytułowanej drużyny można znaleźć naprawdę dobre kursy. 

5 / 5. Ocen: 1

Bukmacherzy dla polaków

Bonus bez depozytu

spot_img

Najlepsi bukmacherzy