sobota, 3 czerwca, 2023

Jakie są typy kuponów bukmacherskich?

Po przejściu wszystkich spraw technicznych związanych z założeniem konta, nadchodzi czas na praktyczne podejście do bukmacherki, a więc obstawianie premierowych kuponów. Oczywiście, początki mogą sprawić nieco kłopotu, dlatego postanowiliśmy przybliżyć wam nieco tematykę typów kuponów bukmacherskich. W końcu można postawić jedno zdarzenie, kilka pojedynków, czy system, który nawet przy przegranym kuponie pozwoli wyjść „na plus”. Jak się za nie zabrać i który rodzaj kuponu czym się charakteryzuje? O tym wszystkim powiemy za moment.

Jakie są typy kuponów bukmacherskich?

Rodzaje zakładów – jak można obstawiać u bukmachera?

Jeśli chodzi o podstawowe formy zakładów, to macie do dyspozycji trzy – wyżej wspomniane – rodzaje kuponów. Jak wygląda charakterystyka każdego z nich?

  • Zakłady pojedyncze – SOLO

Zaczniemy od podstawowej formy, czyli obstawianiu pojedynczych zdarzeń. Kupony SOLO charakteryzują się największym prawdopodobieństwem trafienia zakładu – przy zakładach dwutorowych (bez remisów) jest to aż 50%, przy trzytorowych – 33%. Zatem szanse na wygranie takiego kuponu są najwyższe spośród wszystkich rodzajów. Musicie jednak pamiętać, że złapać można średnie kursy w granicach 2.0-3.5, więc po odjęciu podatku najwyżej uda się potroić włożoną stawkę. Dlatego grając przy niższych stawkach może być problem z odczuciem jakiegokolwiek, ewentualnego zysku.

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS!

Kod promocyjny „BETONLINE”

  • Zakłady akumulowane – AKO

Kolejna możliwość obstawiania, to kupony akumulowane, czyli wielokrotne. W nich łatwiej o wyższe ewentualne zyski przy niższych stawkach, ponieważ postawione kursy na danym kupionie mnożą się ze sobą, a ostateczna ich wartość mnoży się jeszcze z postawioną sumą. Dlatego kupony z kursami 8.00-12.00 są jak najbardziej możliwe do trafienia. Prawdopodobieństwo nie będzie już jednak tak wysokie – spadnie do około 2-3% przy pięciu typach. Ryzyko jest zatem o wiele wyższe, jednak przy niskim wkładzie, można liczyć na takie same sumy, jak w przypadku SOLO przy o wiele wyższym wkładzie.

  • Zakłady systemowe

Pozostał nam ostatni rodzaj kuponów – zakłady systemowe. Nieco bardziej skomplikowane, w których liczy się to, co dołączymy do jakiej grupy lub uznamy za „pewniaka”. W tego typu zakładach chodzi o to, że nawet przy nietrafionych typach można liczyć na wygraną. Oczywiście nie będzie aż tak wysoka, ale na pewno będzie można mówić o byciu „na plusie”. Tutaj szanse procentowe wzrastają, ponieważ generowanych jest kilka kuponów w różnych kombinacjach. Zatem przynajmniej część takich zakładów powinna okazać się trafiona – ale oczywiście systemy rządzą się swoimi prawami.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Gracze mogą skorzystać z wielu kombinacji i dzielić spotkania w taki sposób, jak im się podoba. Można wybrać system 3 z 4, 5 z 7, a także Lucky, Canadian, które mnożą nasze kupony i ewentualne możliwości, które mogą wystąpić w różnych kombinacjach.

Specyfika poszczególnych kuponów bukmacherskich

Czas na opis tego, w jaki sposób powinno podchodzić się do poszczególnych typów kuponów bukmacherskich. Zakłady SOLO wymagają od typerów sporego zaangażowania w analizę, żeby wyłapać naprawdę ciekawe kursy. Właśnie dlatego warto jest zajrzeć chociażby do zakładki live, gdzie kursy na poszczególne wydarzenia zmieniają się jak w kalejdoskopie. Na uwagę zasługują bardzo dynamiczne sporty, jak chociażby tenis ziemny czy koszykówka. Tam można wyłapać ciekawe i bardzo wysokie kursy w danym momencie rozgrywki. Jak uda się wyczekać moment, to jest szansa na kilkukrotny, ewentualny zysk.

polski bukmacher bez podatku
Polskie zakłady bukmacherskie Betfan – cashback 600 PLN

Zakłady AKO powinny być przemyślane, a ich ilość nie powinna przekraczać 4-5 pojedynków. Każda większa ilość spotkań będzie uznawana już za „taśmę”, a takowe wchodzą bardzo rzadko. Stawiając kupony akumulowane warto pamiętać, że analiza statystyk i znajomość danej dyscypliny sportu, to nieodłączny element obstawiania. Ponadto na zakłady AKO bukmacherzy online często tworzą ciekawe bonusy i promocje – chociażby takie, że im więcej typów na kuponie, tym wyższy dodatkowy procent będzie doliczony do ewentualnej wygranej.

Grając systemem trzeba mieć już jakieś pojęcie o bukmacherce, zatem nie polecamy ich przy typowaniu swoich premierowych kuponów. Warto jest poczytać na stronie bukmachera o co dokładnie chodzi w danym systemie – powinno to być opisane w zakładce „Pomoc”. Grając systemem również musicie liczyć się z wyższymi stawkami, ponieważ musicie wnieść kwotę za każdy zakład kombinacyjny. Plusem jest to, że rzeczywiście, jeśli coś okaże się nietrafione, to i tak możecie liczyć na ewentualne zyski. Co więcej – systemy w różnych formach występują u poszczególnych bukmacherów, my opisaliśmy główne założenia takiego rodzaju kuponów.

Jaki system bukmacherski wybrać?

Na sam koniec dobrze jest zadać sobie pytanie, którym rodzajem chcielibyście obstawiać. Czy najlepsze systemy bukmacherskie rzeczywiście jak sądzą niektórzy mogą przynieść realny zysk? Wszystko zależy tutaj od funduszy, jakie posiadacie na obstawianie, czy od waszego podejścia do samego obstawiania. Czy wolicie wyższe kwoty na pojedynczy kupon, a co za tym idzie mniejszą liczbę kuponów w grze, czy dużo kuponów po niższych stawkach. Jest to więc osobista sprawa i każdy sam musi zdecydować, jak chce obstawiać. Oczywiście możecie manewrować pomiędzy różnymi typami kuponów. Wszystko zależy od aktualnie rozgrywanych pojedynków i typów na poszczególne spotkania, które uważacie, że mogą okazać się trafione.

5 / 5. Ocen: 5

Bukmacherzy dla polaków

Bonus bez depozytu

spot_img

Najlepsi bukmacherzy