sobota, 3 czerwca, 2023

Jak grać legalnie u bukmacherów? Poradnik typera

Internet jest czymś, co daje nam nieograniczony dostęp do informacji z całego świata. Prawdą jest jednak, że czasem za jego pośrednictwem możemy uzyskać dostęp do takich rzeczy, które okazują się nie do końca legalne. Jedną z tych rzeczy mogą być serwisy bukmacherskie, umożliwiające obstawianie spotkań sportowych (a od jakiegoś czasu również i e-sportowych). Zgodnie z Ustawą Hazardową z 2017 roku, lista podmiotów mogących świadczyć tego typu usługi w sieci jest bardzo ograniczona – w związku z czym wybierając operatora, u którego rozpoczniemy obstawianie musimy poważnie się nad tym zastanowić. Czym tak naprawdę powinien cechować się taki bukmacher? Jakie cechy powinien spełniać i jacy bukmacherzy są na pewno tymi godnymi zaufania? Odpowiedzi na te wszystkie pytania można szukać w naszym krótkim poradniku.

Jak grać legalnie u bukmacherów
Jak grać legalnie u bukmacherów? Poradnik typera

Jak grać u bukmachera żeby było legalnie?

Podstawą w rozmowie o legalnych bukmacherach w Polsce jest ustalenie, co ta „legalność” tak właściwie oznacza. W rytm wspomnianej już przez nas Ustawy Hazardowej z 2017 roku, która zrewolucjonizowała również świat bukmacherski, wyłącznie podmioty posiadające oficjalną licencję Ministerstwa Finansów są w stanie świadczyć swoje usługi w pełni legalnie. Licencja, o której mówimy jest osobna dla punktów stacjonarnych (zwanych też naziemnymi), jak i Internetowych, choć część polskich operatorów posiada oba zezwolenia. Jak jednak trafić na takiego, u którego możemy grać w zgodzie z literą prawa, jeśli aktualnie nie mamy dostępu do pełnej listy usługodawców świadczących swoje usługi legalnie?

Cechy legalnego bukmachera – poradnik

Szukając legalnego polskiego bukmachera możemy zwrócić na kilka podstawowych aspektów charakterystycznych właśnie dla tych firm, które działają zgodnie z obowiązującym prawem i po prostu mają licencję, która na to działanie im pozwala. W związku z tym powinniśmy przede wszystkim mieć na uwadze takie aspekty, jak:

  • sposoby wypłaty środków – musimy zapamiętać sobie, że jeśli oferowane przez znalezionego przez nas bukmachera formy wypłaty środków na własne konto bankowe są inne, niż bezpośredni przelew na konto, jest to nielegalny bukmacher – w związku z przytaczaną już przez nas ustawą bowiem przelewy są jedyną akceptowaną formą wypłacania pieniędzy na konto obstawiającego;

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS!

Kod promocyjny „BETONLINE”

  • sposób weryfikacji konta – legalnie działający w naszym kraju bukmacher zobowiązuje się do przeprowadzenia pełnej weryfikacji konta użytkownika zanim ten dokona wypłaty pieniędzy na swoje konto bankowe; typowym dla legalnego bukmachera jest więc pytanie już podczas rejestracji o takie dane, jak PESEL, adres zamieszkania czy imię i nazwisko i nawet jeśli na początku nie jest wymagane załączenie fotokopii dowodu osobistego (ze względu na tak zwane konta tymczasowe, cechujące się sporą liczbą ograniczeń), w końcu będziemy musieli ją dostarczyć celem pełnego zweryfikowania naszego konta;
  • adres i domena serwisu internetowego – musimy pamiętać, że tylko legalnie działający bukmacherzy są w stanie posługiwać się domeną „.pl”. Nawet jeśli na stronę wybranego przez siebie operatora przechodzimy po wpisaniu adresu z tą właśnie końcówką, ale zostajemy przekierowani pod inny adres (na przykład w subdomenie domeny .com), musimy wiedzieć, że najprawdopodobniej mamy do czynienia z bukmacherem, który w naszym kraju nie działa legalnie;
  • szyfrowane połączenie – podstawą w serwisie bukmacherskim, w którym często dokonujemy transakcji pieniężnych opiewających na duże sumy pieniędzy, jest szyfrowanie połączenia; wszystkie dane, które przesyłamy muszą być bezpieczne – zwłaszcza, że w ich obrębie znajduje się nie tylko nasze imię czy nazwisko, ale też chociażby PESEL czy cały dowód;
  • obecność na liście licencjonowanych bukmacherów – najlepszy wskaźnik; jeżeli dany bukmacher znajduje się na oficjalnej stronie Ministerstwa Finansów, oczywiście w ramach podmiotów uprawnionych do świadczenia tego typu usług, możemy przymknąć oko na resztę rzeczy (poza szyfrowanym, bezpiecznym połączeniem, oczywiście) – niezależnie od nich bowiem bukmacher ten będzie po prostu legalny;
  • działalność sponsoringowa – nawet jeśli nie powinno to być głównym wyznacznikiem legalności, faktem jest, że jeżeli bukmacher sponsoruje jakąś większą polską drużynę, najprawdopodobniej działa legalnie – w przeciwnym wypadku nie wydawałby pieniędzy na sponsoring.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Najpopularniejsi legalni bukmacherzy w Polsce

Bardzo dobrym sposobem na odnalezienie legalnego bukmachera, którego oferta spełni nasze oczekiwania, a w którym rejestracja będzie w pełni bezpieczna, a o nasze dane wrażliwe po prostu nie będziemy musieli się martwić jest przyjrzenie się temu, który spośród operatorów cieszy się największym poważaniem i zaufaniem ze strony odbiorców. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje, które doskonale to obrazują.

STS

STS (znane również pod pełną nazwą, Star-Typ Sport) w chwili obecnej jest właścicielem 50% udziałów na rynku bukmacherskim w Polsce – zawdzięcza to nie szczęściu, a po prostu solidności świadczonych przez siebie usług. Istnieje już od 1997 roku, nieprzerwanie od tego czasu świadcząc usługi stacjonarnie, a w pewnym momencie swojej działalności przenosząc je również do Internetu. Firma spełnia wszystkie założenia legalnych i bezpiecznych bukmacherów i łączy je z przyjaznym użytkownikowi interfejsem i bardzo rozbudowaną ofertą.

bonus bez depozytu sts 2022
Darmowy bonus 29 PLN bez depozytu w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

Co bardzo ważne, firma STS podąża z duchem czasu, zmieniając się pod aktualne trendy (doskonale świadczy o tym rozwijająca się w bardzo szybkim tempie oferta e-sportowa czy gry karciane Betgames) i wprowadzając funkcjonalności (w tym metody płatności, których w tym momencie jest całe mnóstwo) najbardziej pożądane przez obstawiających. STS cechuje wysoka przejrzystość i jasność zasad – firma wszystkie instrukcje, porady oraz zasady przedstawia w bardzo prosty i zrozumiały sposób. Taka transparentność widoczna jest również w przypadku samej oferty, dobrze rozplanowanej i czytelnie przedstawionej. Obecnie z kodem promocyjnym „BETONLINE” na wszystkich nowy graczy czeka aż 29 PLN bez depozytu, kod wpisujemy podczas rejestracji na stronie www.STS.pl.

To najwyższy tego typu bonus wśród wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce. Pamietać należy, że kod promocyjny wpisać można tylko raz i jedynie podczas zakładania konta.

LV Bet

LV Bet to kolejna, po wspomnianym powyżej STS-ie, polska firma bukmacherska. Miała swój zalążek w Katowicach, choć powstała stosunkowo niedawno, bo w 2016 roku. Dysponuje oficjalną licencją przyznaną przez Ministerstwo Finansów i podobnie, jak STS świadczy swoje usługi zarówno w Internecie, jak i stacjonarnie. Jeżeli sam fakt pozwolenia ze strony Ministerstwa jest niewystarczalny, firma jest sponsorem głównym Wisły Kraków i oficjalnym sponsorem wielu innych klubów sportowych, w tym Widzewa Łódź i Piasta Gliwice.

zakłady sportowe ewinner
Bukmacher eWinner online – kod bonusy na start

Operator LV Bet zachęca swoich użytkowników organizowanych regularnie promocjami, a także samą swoją ofertą, która jest bardzo rozbudowana i zawiera w sobie również mniej popularne, a bardzo ciekawe spotkania nawet w mniej popularnych dyscyplinach. LV Bet dodatkowo zapewnia dostęp do transmisji meczów na żywo, co przydaje się właśnie w obstawianiu spotkań sportowych w czasie ich trwania.

Fortuna

Fortuna jest kolejnym bukmacherem rodem z Polski, posiadającym swoją siedzibę w Cieszynie na Śląsku. Rozpoczynał swoją działalność jako bukmacher stacjonarny, po kilku latach pozyskując licencję na przyjmowanie zakładów online. Sama firma jest sponsorem wielu popularnych klubów sportowych w kraju, w tym oczywiście LEgii Warszawa. 

Fortuna w sposób bardzo przejrzysty przedstawia swoją ofertę, kierowaną również do właścicieli kont tymczasowych. Bardzo fajnie przedstawia się jego aplikacja mobilna, która nie tylko pozwala dokonywać dokładnie tych samych operacji, co właściwy serwis Internetowy, ale też daje dostęp do wielu przydatnych funkcjonalności, w tym do powiadomień push, informujących nas na bieżąco co do zmian kursów czy też wyników aktualnie trwających spotkań.

Naturalnie rzecz biorąc Fortuna jest wzorowym bukmacherem, który zachowuje wszystkie cechy legalności, w tym posiada polską domenę, wymaga pełnej weryfikacji do wypłaty środków i zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo na każdym kolejnym kroku obstawiania przez nich spotkań sportowych. Na stronie www.eFortuna.pl znajdziemy także wiele ciekawych i bardzo atrakcyjnych bonusów dla nowych graczy.

Rejestracja u legalnych bukmacherów – wymagania i proces

Sam proces rejestracji u legalnych bukmacherów jest dość prosty i intuicyjny, choć może niektórych odstraszyć swoimi wymaganiami co do informacji, które musimy podać, by przez niego przejść. Standardowy formularz rejestracyjny legalnego bukmachera zakłada podanie przez nas między innymi imienia i nazwiska, PESELu, numeru telefonu oraz innych informacji tego typu, powszechnie uważanych za wrażliwe. Właśnie to budzi najwięcej wątpliwości u użytkowników i skłania ich do poszukiwania opcji, które pozwolą to przeskoczyć. Opcje te, z uwagi na fakt, że bukmacher zobowiązany jest do zweryfikowania podawanych przez nas informacji osobowych, zazwyczaj są nielegalne.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Polscy bukmacherzy korzystają jednak ze sposobu, który pozwala im ominąć bardzo skomplikowany proces rejestracji i przenieść najbardziej nużącą jego część, związaną z przesłaniem operatorowi kopii dowodu osobistego, na sam koniec. Robią to poprzez wprowadzanie tak zwanych „kont tymczasowych”, powstałych na bazie szybkiej rejestracji, a dających dostęp do nieco ograniczonych funkcjonalności. Pełna weryfikacja konta, która w przypadku legalnych bukmacherów zawsze zakłada podesłanie zdjęcia lub skanu dowodu, przenoszona jest wtedy na moment, w którym będzie się chciało przenieść środki z salda na wirtualnym koncie na prawdziwe konto bankowe (konieczne będzie podanie go w odpowiednim kroku rejestracji konta zweryfikowanego.

Jak grać legalnie i gdzie obstawiać zakłady?

Od czasu wejścia w życie pamiętnej Ustawy Hazardowej (w 2017 roku) na polskim rynku bukmacherskim zaczęło pojawiać się sporo nowych usługodawców świadczących swoje usługi legalnie – wiele takich, którzy do tej pory świadczyli swoje usługi w Polsce nie jest już jednak w stanie tego robić ze względu na brak odpowiedniej licencji. Właśnie za sprawą tego musimy mieć świadomość tego, jakiemu bukmacherami możemy zaufać. 

Musimy bowiem pamiętać, że bukmacher internetowy nie ponosi odpowiedzialności za to, że gramy u niego – to do nas należy granie tylko u tych podmiotów, u których będzie to w naszym przypadku legalne. Aby więc nie łamać prawa i spać spokojnie, postawmy na zaufanego operatora bukmacherskiego, co do którego legalności nie mamy żadnych wątpliwości.

Powyżej opisaliśmy naszym zdaniem najlepszych legalnych bukmacherów online w Polsce, a to gdzie obstawiać zakłady żeby grac legalnie już ostatecznie będzie zależeć od wyboru samego typera. Wybór z pewnością jest spory i każdy na pewno przy odrobinie dobrych chęci znajdzie firmę bukmacherską dla siebie. Liczą się nie tylko bonusy bukmacherskie ale również wysokość kursów, marża bukmachera czy bogata oferta zakładów jaką firma oferuje na popularne dyscypliny.

5 / 5. Ocen: 5

Bukmacherzy dla polaków

Bonus bez depozytu

spot_img

Najlepsi bukmacherzy